A320ceo – Adria Airways

Uroš Kovač - prikazna slika

Airbus A320ceo – Revell 04267 | 1/144

Maketa Airbusa A320ceo proizvajalca Revell (št. 04267) v merilu 1/144 je kljub svoji starosti še vedno dobra osnova za izdelavo privlačnega modela, vendar se pri njej že pozna obrabljenost kalupov.

Med sestavljanjem ni večjih posebnosti, vendar so krila rahlo zvita, na nekaterih delih pa je prisotne tudi precej odvečne plastike. Zato je potrebno nekoliko več časa nameniti čiščenju delov, suhemu sestavljanju in natančnemu lepljenju. Na posameznih spojih je potrebno tudi nekaj kitanja in brušenja, da dobimo lep končni videz.

Za izdelavo različice v retro barvah Adrie Airways sem uporabil nalepke 26 Decals (art. 144-618). Nalepke so kakovostne, dobro se odzivajo na sredstva za mehčanje in se brez težav prilagodijo površini modela.

Pri barvanju sem uporabil barve Tamiya in MRP, ki omogočajo lep in enakomeren nanos ter verodostojen končni videz.

Čeprav maketa zaradi starosti zahteva nekaj več priprave in obdelave kot sodobnejši kompleti, je njena izdelava prijetna. Z nekaj potrpežljivosti in natančnosti jo lahko uspešno sestavi tudi začetnik, izkušenejšim maketarjem pa predstavlja dobro osnovo za izdelavo atraktivnega modela v značilni retro poslikavi Adrie Airways.

, , , , , , , ,
Scroll to Top